Özel Öğrencilik İşlemleri


ÖZEL ÖĞRENCİLİĞE BAŞVURU İÇİN

YAPILMASI GEREKEN İŞLEMLER

Enstitümüz web sayfasından veya Enstitümüz öğrenci işleri bürosundan “Özel Öğrenci Başvuru Formu”nu alınız.

Özel Öğrenci Başvuru Formunun Enstitü web sayfasında Akademik Takvimde ilan edilen tarihlerde Enstitümüze teslim edilmesi gerekmektedir.

“Özel Öğrenci” olarak almaya karar verdiğiniz ders/derslerin, koordinatörü ve Anabilim Dalı Başkanı ile görüşerek derse katılma isteğinizi bildiriniz.

Özel Öğrenci Başvuru formunu doldurarak imzaları tamamlayınız. Form için aşağıdaki linke tıklayınız.

(https://saglikbil.deu.edu.tr)

Enstitümüz Öğrenci İşleri Bürosuna giderek, “Özel Öğrenci” olarak alacağınız ders/dersler için Ders saati başına (kuramsal+uygulama) toplam ödemeniz gereken ücreti öğreniniz. T.C. Ziraat Bankası İzmir Girişimci Şube TR490001002616377117295418 nolu  hesaba ad soyad ve özel öğrenci ücreti ifadesini açıklama kısmına belirterek yatırınız.

Özel öğrenci adaylarının yabancı dille verilen lisansüstü derslere kabul edilebilmeleri için Üniversitenin Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından düzenlenen öğretim dilinin yabancı dil yeterlik sınavını başarmış olmaları veya Üniversitelerarası Kurulca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olmaları gerekir.

Onaylattığınız “Özel Öğrenci Başvuru Formu”nu, diploma veya geçici mezuniyet belgesini, transkripti (not dökümü), nüfus cüzdanı fotokopisini ve banka dekontunu Enstitümüz Öğrenci İşleri Bürosuna teslim ediniz.

Özel Öğrenci Başvuru Formunun eksiksiz olarak doldurulması ve istenilen belgelerin eksiksiz Enstitü web sayfasında Akademik Takvimde ilan edilen  tarihler arasında Enstitüye teslim edilmesi gerekmektedir.

Belirtilen tarihler arasında başvurular yapılmadığı takdirde başvurular kabul edilmeyecektir.

 

Font Boyutunu Değiştir
Kontrast